browar cerna hora logo

Browar Cerna Hora

Browar Cerna Hora zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ jako najstarszy browar na Morawach zachował swój pierwotny wygląd. Pierwsze potwierdzone wiadomości dotyczące powstania browaru sięgają połowy XV wieku, gdzie właścicielami byli bracia Tas i Jaroslav Cernahorscy. Cieszy się on tradycją rodzinną, ponieważ do XIX wieku właściciele browaru byli także właścicielami posiadłości. Tradycja warzenia piwa jest stosowana do dziś i przekazywana z pokolenia na pokolenie, co nadaje piwu jeszcze większej elitarności, przy jego rocznej produkcji wynoszącej 160 tys hl.

Dostępne piwa:

Velen

Czeskie piwo Velen z browaru Cerna Hora jest typowym, klasycznym i bardzo dobrym jakościowo piwem pszenicznym. Do jego produkcji są używane specjalne piwne drożdże, a co najmniej połowa zasypu to słód pszeniczny, czego rezultatem jest osad i słomkowo-żółty kolor. W zapachu wyczuwalne są cytrusowo-goździkowe nuty, przyprawy i słód. W smaku jest podobnie, dominują słodko-owocowe akcenty wraz z wyczuwalną goryczką, którą uzupełniają drożdże oraz chlebowy posmak. Wspomniany osad, podczas przelewania do kufla zostaje na dnie, dlatego najlepiej jest, końcówkę piwa wlać gwałtowniej, aby znajdował się w całej jego objętości.

Oceny i opinie o tym piwie:

Untappd

RateBeer

ekstrakt12%
zawartość alkoholu4,8%
stylHefeweizen
słódpszeniczny i jęczmienny
chmieltak
pasteryzacjatak
piwo cerna hora velen butelka

Kvasar

Nazwa piwa została zainspirowana Kwazarem, czyli obiektem kosmicznym ogromnej mocy, przypominającym gwiazdę. Autorem tego piwa jest pan Jiří Jelínek, który rozpoczął warzenie tego piwa w domu, w okolicy Tisnova. Piwo charakteryzuje się dobrą, bogatą pianą, złotym, żółto-brązowym kolorem, dobrym wysyceniem i pełnym smakiem. Dobrze wyważony smak o delikatnie słodkim charakterze, zrównoważonej goryczce i wyczuwalnych nutach miodowych zachęca do kontynuowania konsumpcji.

Zobacz oceny i opinie o tym piwie na:

Untappd

RateBeer

ekstrakt14%
zawartość alkoholu5,7%
stylPiwo miodowe
słódtak
dostępne opakowaniabutelka 20 x 0,5 l.
piwo cerna hora kvasar butelka

Borówka

Piwo charakteryzuje się pełnym smakiem i dobrze zbalansowanym borówkowym aromatem, który doskonale współgra z charakterem piwa. W produkcji wykorzystano wyłącznie składniki najwyższej jakości.

Zobacz oceny i opinie o tym piwie na:

Untappd

RateBeer

ekstrakt12%
zawartość alkoholu4,4%
stylPiwo owocowe
słódtak
dostępne opakowaniaKeg 20 l., butelka 20 x 0,5 l.
piwo cerna hora borowka

Granat

Nazwa tego piwa pochodzi od jego wyjątkowego czerwono-brązowego koloru granatowego (ciemniejszego niż większość ciemnych piw). Kolor Černá Hora Granát może skłonić konsumenta do nazwania go “czarnym piwem”. W smaku charakteryzuje się pełnią i słodyczą podkreślaną bardzo ciemnym kolorem. Wysoki udział słodu bawarskiego, karmelowego i barwiącego, oparty na starej recepturze nadaje piwu niepowtarzalny karmelowy smak i wyraźnie wpływa na jego gorycz. Wyróżnia się dobrą pianą i wysyceniem.

Zobacz oceny i opinie o tym piwie na:

Untappd

RateBeer

ekstrakt12%
zawartość alkoholu4,5%
stylCiemny lager
słódtak
dostępne opakowaniaKeg 30 l.
piwo cerna hora granat butelka

Sklepni

Piwo znane także pod wcześniejszą nazwą Moravské Sklepní. Po polsku można by nazwać to piwo piwnicznym.

Piwo to nie jest filtrowane przed butelkowaniem, więc zachowuje drożdże piwowarskie, które kształtują jego charakter. Dzięki temu piwo ma charakterystyczny wygląd i lekko drożdżowy smak i aromat. Jest to piwo o złotożółtym bądź złotobrązowym kolorze z harmonijną, chmielową goryczką i bardzo dobrą pianą. Jego dobry aromat i pełny smak zachęcają pijącego do kolejnego łyku.

Zobacz oceny i opinie o tym piwie na:

Untappd

RateBeer

ekstrakt10%
zawartość alkoholu4%
stylCzeski pilzner
słódtak
dostępne opakowaniaKeg 50 l.
piwo cerna hora sklepni butelka

hurtownia piwa sajon logo

SAJON SP Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA

ul. Parnickiego 7 lok. 5
51-116 Wrocław, woj. dolnośląskie

hurtownia piwa sajon logo

SAJON SP Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA

ul. Parnickiego 7 lok. 5
51-116 Wrocław, woj. dolnośląskie