browar budweiser budvar logo

Browar Budweiser Budvar

Tradycja, kunszt i doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Te trzy stwierdzenia w pełni oddają charakter czeskiego Browaru Holba powstałego w 1874 roku u podnóża gór jesionickich, na granicy polsko-czeskiej. Malownicza okolica, była natchnieniem dla założyciela Josefa Müllschitzki, który rozpoczął tam ważenie pierwszego piwa hanuszowickiego. Browar rozwijał się prężnie do I Wojny Światowej. Podczas konfliktu, produkcja piwa spadła, a jedyne inwestycje polegały na drobnych pracach remontowych. W latach 30. Browar Holba był już w czołówce największych producentów piwa na tych ziemiach. Przełomowym momentem, był również rok 1993, kiedy to zainwestowano w najnowocześniejsze technologie służące do skuteczniejszego przekwaszania piwa. W dniu dzisiejszym może się on pochwalić miejscem w 1. dziesiątce największych browarów Royal Challange, a jego zdolność produkcyjna przekracza 440 tys hektolitrów piwa na rok. Browar Holba jest mocno związany z Morawami i aktywnie uczestniczy w życiu gminy biorąc udział m.in. w Święcie Browarnictwa i Ćwiartce Piwowarskiej.

Dostępne piwa:

Budějovický Budvar světlé výčepní pivo

Svetle Vycepni Pivo jest to delikatna (4%) wersja najbardziej znanego piwa tego browaru – Budweiser Budvar. Po przelaniu pojawia się trunek jasno-złoty, w pełni klarowny.

Piwo jasne beczkowe. Zapach chmielowy, z lekką słodowością w tle. W smaku: lekkie, lecz nie wodniste, wyjątkowo treściwe jak na 10% ekstrakt; przyjemna, intensywna, ale zaokrąglona, długo zanikająca, goryczka; wyraźna słodowość.

Średnie wysycenie dwutlenkiem węgla. Bardzo orzeźwiające. Pasteryzowane.

ekstrakt10%
zawartość alkoholu4%
stylczeski lager
słódjęczmienny (pilzeński)
chmielodmiana Żatec
pasteryzacjatak (hybrydowa)
hurtownia piwa sajon logo

SAJON SP Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA

ul. Parnickiego 7 lok. 5
51-116 Wrocław, woj. dolnośląskie

hurtownia piwa sajon logo

SAJON SP Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA

ul. Parnickiego 7 lok. 5
51-116 Wrocław, woj. dolnośląskie